TESLİMAT & İADE

 

 

 

Siparişleriniz banka onayı alındıktan sonra 3 iş günü (Pazartesi-Cuma) içerisinde kargoya teslim edilir. Teslimat adresinin uzaklığına göre kargo şirketi 1-3 gün içerisinde siparişinizi size ulaştıracaktır.

 

Her türlü soru, görüş ve talebinizi bizlere destek bildirimi oluşturarak veya Whatsapp hattımıza yazarak belirtebilirsiniz.

 

Anlaşmalı kargo firmamız ürünler dağıtıma çıktığı andan itibaren sizleri mesajla bilgilendirecek olup takip numarası yine anlaşmalı olduğumuz kargo firması tarafından SMS yoluyla gönderilecektir.

 

Tarafımızdan kaynaklanan bir aksilik olması halinde ise size üyelik bilgilerinizden yola çıkılarak haber verilecektir. Bu yüzden üyelik bilgilerinizin eksiksiz ve doğru olması önemlidir. Bayram ve tatil günlerinde teslimat yapılmamaktadır.

 

Satın almış olduğunuz ürünler anlaşmış olduğumuz kargo şirketi ile size teslim edilecektir.

 

www.havazaorganikmarket.com online alışveriş sitesidir. Aynı anda birden çok kullanıcıya alışveriş yapma imkanı tanır. Enderde olsa tüketicinin aynı ürünü alması söz konusudur ve ürün stoklarda tükenmektedir bu durumda ; ödemesini internet üzerinden yaptınız ürün eğer stoklarmızda kalmamış ise en az 4 (Dört) en fazla 30 (otuz) gün bekleme süresi vardır. Ürün bu tarihleri arasında tüketiciye verilemez ise yaptığı ödeme kendisine iade edilir.

 

Siparişinizde kusurlu ya da yanlış bir ürün ulaşması halinde iade ve değişim hakkınızı kullanabilirsiniz. Ancak TTK gereğince gıda maddeleri, içecekler veya diğer günlük tüketim maddeleri için cayma hakkı bulunmuyor. Siparişinizle ilgili sizi rahatsız eden herhangi bir durumda bize iletişim bilgilerinden ulaşabilirsiniz.


Almış olduğunuz ürünü ambalajını açmadan, tahrip etmeden, ürünü kullanmadan ve daha sonra tekrar satışına engel olmayacak şekilde teslim tarihinden itibaren yedi (7) günlük süre içerisinde teslim aldığınız şekli ile iade edebilirsiniz.

Dondurulmuş veya +4 derecede saklanması gereken ürünlerde iade kabul edilmez.

Sevkiyat sırasında zarar gördüğünü düşündüğünüz paketleri kargo firması yetkilisinin önünde açarak kontrol ediniz, eğer bir sorun varsa ürünü teslim almayıp kargo firmasına tutanak tutturunuz. Teslimi yapılmış ürünlerde kargo firmasının sorumluluğunun da eksiksiz yerine getirmiş olduğunu unutmayınız. Bu durumda tüm fatura nüshaları ile anlaşmalı kargo firmasından karşı ödemeli olarak gönderebilirsiniz.Diğer durumlarda ise kargo ücreti Alıcı’ya ait olacaktır. İade işlemlerinde ürün faturasının ibrazı zorunludur. Faturasız herhangi bir işlem yapılmamaktadır.

İade ürün bedeli, ürünler depoya ulaştığı andan itibaren, iade şartlarına uygunluğu kontrol edildikten sonra, kredi kartınıza iade edilir.

 

 

Alıcı’ya, Satın almış olduğu ürünün kendisine hasarlı teslim edilmesi halinde teslimat tarihinden itibaren en geç 2 gün içerisinde e-posta yolu ile Satıcı ile iletişim kurduğu takdirde kargo şirketi ile Satıcı’ya ulaştıracağı hatalı ürün Satıcı tarafından yenisi ile değiştirilecektir. Sipariş edilen ürün hasarı Alıcı kullanımından oluşmuşsa veya ürün kullanılmış veya orijinal ambalajı bozulmuşsa ürünün değişimi yapılmaz.

 

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR