Erken Hasat Naturel Sızma Zeytinyağı - 5 lt.
Erken Hasat Naturel Sızma Zeytinyağı - 5 lt.
Erken Hasat Naturel Sızma Zeytinyağı - 5 lt.

Erken Hasat Naturel Sızma Zeytinyağı - 5 lt.

İndirim Oranı : %5 İndirim
Fiyat : ₺2.200,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺2.100,00(KDV Dahil)

Havaza Zeytincilik

ERKEN HASAT NATUREL SIZMA ZEYTİNYAĞI

2021-2022 sezonunda erken hasat elde edilen zeytinlerden elde edilmiştir. Bu aylarda polifenol ve diğer oleik asit değerleri en yüksekteyken erken hasat yapılıyor. Zeytinin özündeki yüksek fenol değerlerini ve tüm kıymetini korumak için özenle hasat edilen zeytinlerin soğuk sıkım yöntemi ile işleyerek zeytinyağı üretimimizi gerçekleştiriyoruz. Soğuk sıkım zeytinin içeriğinde yer alan faydalı vitamin ve minarellerin en az kayıpla yağa dönüştürülmesini sağlayan bu yöntemle çıkartılan yağ erken hasat zeytinlerinin 20-24 derecenin altında sıkılmasıyla elde edilir.

Düşük asit oranına sahip -olan erken hasat zeytinyağı içerisindeki yüksek fenol değerleri ile sağlığınız için oldukça faydalıdır. Ham zeytinlerden erken hasat olarak elde edilen zeytinyağları aromatik değerleri daha belirgin, renk daha koyu ve yoğun kıvamdadır. Olgun zeytinin kendine has tat ve kokusunun yanı sıra erken hasat zamanında ağızda bıraktığı tadı ve kokusu daha belirgin hale gelir. Özellikle düşük perokside sahip oluşu ve uzun sürede peroksit sayısının artmaması, kaliteyi ayırt edici diğer unsurlar nedeniyle ve depolama şartlarına göre 2 yıl veya daha fazla sürede depolama imkanı bulunmaktadır. Akış kontrolü sağlayan kapaklarda özenle ambalajlanmaktadır. Kullanımı kolaylaştıran ve korumayı arttırmak için yeniden doldurulamayan bilyalı kapaklar kullanılır.

Güneş ışığı ve ısıdan koruyunuz. Serin ve kuru yerde, ağzı sıkıca kapalı muhafaza ediniz. Soğukta muhafaza edildiğinde donar.

Yağın kalitesi ve üretildiği günkü tazeliği açısından yağlarımız sipariş geldiğinde şişelenip / tenekenelenir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR