Gemlik Cinsi Kırmalık Yeşil Zeytin 7 kg (Orta Boy)
Gemlik Cinsi Kırmalık Yeşil Zeytin 7 kg (Orta Boy)

Gemlik Cinsi Kırmalık Yeşil Zeytin 7 kg (Orta Boy)

Fiyat : ₺89,90(KDV Dahil)

Havaza Organik Market

Mut Gemlik Tipi Kırmalık Yeşil Zeytin 7 Kg.

Mut Gemlik tipi yeşil zeytinlerimizi kırma ve çizik olarak tatlandırıp sofralarınızda tüketebilirsiniz.Zeytinlerimizin çekirdeklerinin küçük,etli bir zeytindir.Zeytinlerimiz her gün toplanan taze mahsüllerden gönderilmektedir.Mut bölgesi mikroklima özelliğine sahip olduğu için zeytinlerde kurt olmaz. Dolayısı ile ilaçsız doğal olarak üretilirler.Mut bölgesinde mikroklima özelliğine sahip olması sayesinde zeytinlerimiz ilaçsız iyi tarım ilkesiyle üretimi yapılır.

 

 

Yeşil Zeytin Tatlandırma Metodları

 

 

Kışlık yiyecek olarak hazırlanan ürünlerin hemen hemen en başında gelir zeytin. Yeşil zeytini tatlandırma veya kurma işlemi turşu kurmaktan daha kolaydır. Ayrıca kendi kurduğunuz zeytinlerin tüketilmesi farklı bir keyif verir insana. Şimdi kırma veya çizik yeşil zeytin nasıl yapılır gelin beraber yapalım.

 

Yeşil zeytinlerimizi yıkadıktan sonra taş veya sert bir cisim ile zeytinlerimizi patlatıyoruz. Çizik zeytin için ise bıçakla zeytinin 3-4 yerine dikey olarak bıçak çekirdeğe değecek şekilde çiziyoruz. (Not:Kırdığınız veya çizdiğiniz zeytinleri işlem esnasında hemen saf suya atın ki zeytin kararma yapmasın.) Hemen tatlanmasını istediğimiz yeşil zeytinleri 4-5 gün günde bir defa suyunu saf su ile değiştirin. Geç tatlansın ömrü daha uzun olsun diyorsanız 1-2 gün suyunu değiştirebilirsiniz. Değiştirme işlemi bittikten sonra zeytininize yetecek kadar tuzlu su hazırlayın. Tuzlu suyu 1 litre suya tepeleme 3 yemek kaşığı diri tuz atın ve iyice tuz eriyinceye kadarkarıştırın. Zeytininize tuzlu suyu verdikten sonra ara ara tatlanmasına bakarak tüketebilirsiniz. Şimdiden afiyet olsun.